ישנם שלושה סוגים של ויזות להודו שאתם יכולים להנפיק – ויזת מעבר ל-72 שעות, ויזת תייר לשנה, וכן ויזה אלקטרונית למשך תקופה של חודש / שנה / חמש שנים.
כדאי להוציא ויזה להודו לפחות שבוע לפני הטיסה (במידה ומדובר בויזה אלקטרונית). אם אתם מוציאים ויזת תייר שמוטבעת בדרכון, הוציאו אותה לפחות שבועיים לפני הטיסה. ויזת מעבר אינה מומלצת לרוב מפני שלא ניתן לדעת אם יהיו עיכובים במהלך 72 שעות השהות שהיא מאפשרת. במקום זאת, מומלץ להוציא ויזה אלקטרונית ל-30 יום לפחות. במידה ואתם צפויים לשהות בהודו מעל 30 ימים כמובן שכדאי להוציא ויזה להודו לתקופה מתאימה.
ויזה שמוטבעת בדרכון: 7-10 ימי עסקים לאחר עיבוד הטופס.
ויזה אלקטרונית – הוויזות הללו בדרך כלל מאושרות תוך 24-48 שעות, אך יש לעתים עיכובים, ולכן מומלץ לקחת בחשבון לכל הפחות 4 ימים.
רשמו תאריך כניסה משוער למדינה – ויזה אלקטרונית תקפה לחודש / שנה / 5 שנים מרגע קבלתה כך שזה לא משנה אם אתם רושמים תאריך משוער.
תוקף של ויזת מעבר וויזה אלקטרונית רגילה תקף מרגע הוצאת ויזה. תוקף של ויזה אלקטרונית ל-30 יום תקף מהרגע שבו נכנסים למדינה.
  • ויזת מעבר – 25$
  • ויזת תייר – 435 ₪ (בישראל)
  • ויזה אלקטרונית – 26 /41 / 82 דולר – בהתאם לאורך הויזה.
  • ויזה אלקטרונית ל-30 יום – 2 כניסות למדינה
  • ויזת מעבר ל – 72 שעות – כניסה אחת למדינה
  • ויזה אלקטרונית לשנה/חמש שנים – כניסות מרובות
  • ויזת תייר – בהתאם למה שכתוב עליה: כניסה אחת – single, כניסה כפולה – double, ארבע כניסות – multiple. כדי לקבל את מספר הכניסות שאתם רוצים, חשוב שתציינו מה אתם רוצים בטופס הבקשה לויזה.
ברוב המקרים התשובה היא לא. עם ויזת מעבר אפשר להישאר בהודו במשך 72 שעות, ויזה לשנה או חמש שנים מאפשרת שהייה של 90 יום רצופים, ויזת תייר מאפשרת להישאר בהודו במשך 180 יום ברציפות (וודאו שזה אכן אפשרי כשאתם מקבלים את הויזה שלכם). ויזה ל-30 יום מאפשרת שהייה רציפה במדינה עד תום התוקף של הויזה.
לא, עליכם להוציא ויזה חדשה כאשר הויזה הנוכחית שלכם מסתיימת.
לא – ניתן להוציא ויזות עוקבות להודו בלי לחכות. התאריך על הויזה צריך להשתנות, ואם אתם רוצים לשהות במדינה באופן רציף, תוכלו לישון לילה אחד מחוץ להודו ולחזור לתוכה במקרה שיש לכם ויזה עם כניסות נוספות.
מה אני צריך להזין בשדה של Reference in India?
עליכם להזין שם של כל גסטהאוס או בית חב"ד בהודו, כמו למשל הכתובת של בית חב"ד דלהי:
Chabad House
T43, Main Bazaar, Pahar Ganj, New Delhi
טלפון: 911123561527+
סימנים פיזיים מזהים כמו צלקות, קעקועים, צבע עיניים, ועוד.
את המקצוע שאתם עוסקים בו. אולם, יש מספר יוצאי דופן; אלו העוסקים במדיה, עיתונו, או צילום – עליכם לרשום Other כדי שלא תקבלו ויזת עיתונאי. אלו מכם שהם סטודנטים, תוכלו לרשום זאת בתור המקצוע שלכם, אך חשוב שתביאו אתכם את תעודת הסטודנט שלכם לטיול.
לא. אך אחת השאלות היא האם יש לכם דרכון נוסף חוץ מהישראלי ובמידה וכן תתבקשו לציין את פרטיו בטופס.
כיצד צריך להוציא ויזה אלקטרונית?
ישנו אתר רשמי אחד להוצאת ויזה להודו. כאשר נכנסים לאתר, צריך למלא את טופס הבקשה לויזה, לשלם, או לחכות לאישור למייל. במידה והחלטתם להוציא את הויזה לבד חשוב שתיכנסו לאתר הרשמי בלבד בעת הוצאת ויזה להודו. ישנם אתרים מתחזים עם סיומת org במקום gov וצריך להיזהר מהם.
את האתר שלנו (visahodu.co.il) הקמנו כדי לעזור בתהליך ואנחנו נותנים שירות מעולה עם אלפי לקוחות שמחים ומרוצים מוזמנים להעזר בשירות המעולה שלנו🙂
לא. מדי פעם מדינת הודו משנה את המחיר של הויזה האלקטרונית, בעבר זה היה אחיד 82$ והיום יש מספר אפשרויות – 26$ / 41$ / 82$.
לא. כנראה מדובר באתר מתחזה שגובה עמלות ללא סיבה, ולכן חשוב להיכנס לאתר הרשמי בלבד או לעשות את הויזה אצלנו, השירות שלנו עולה 117 ש"ח וחוסך הרבה זמן וכאב ראש מיותר.
ניתן לשהות בהודו במשך 90 יום רצופים מרגע הכניסה אם יש לכם ויזה אלקטרונית לשנה או חמש שנים.
ניתן לשהות בהודו למשך 30 יום עם ויזה אלקטרונית ל-30 יום.
ניתן להיכנס להודו קרקעית החל בכניסה השנייה למדינה, אך לא בכניסה הראשונה.
הויזה תקפה מהרגע שקיבלתי אותה, ולכן אין משמעות לתאריך שאתם מזינים בטופס.
בעבר הייתם מקבלים סים חינם, אבל היום כבר לא.
פעמים רבות יש בעיה עם ה-Application ID, ולכן מומלץ להעתיק אותו בצד לפני שאתם ניגשים לשלב התשלום. אם יש בעיה בתשלום באתר, תוכלו להעתיק את ה- Application ID בלי להתחיל את התהליך מחדש. מלבד זאת, תוכלו לשלם בשיטת PayPal מפני ששיטות אחרות עלולות לעבוד פחות טוב. ישנם מקרים בהם יש בעיה זמנית באתר הוויזות, וניתן להיכנס מאוחר יותר לעמוד התשלום כדי להשלים את השלב הזה. כדי להשלים את התהליך, אתם צריכים את ה- Application ID. חשוב לחכות 15 דקות בין ניסיונות התשלום כי זאת הדרישה באתר. שוב נזכיר שכדי לחסוך את ההתעסקות הלא ממש נעימה ולפעמים אפילו מרגיזה אתם מוזמנים לפנות אלינו.
לא. המייל הזה הוא מייל אישור על זה שהבקשה שלכם בטיפול. בחלק מהמקרים האישור מגיע לאחר 72 שעות מרגע התשלום ובמקרים אחרים תוך פחות זמן.
אם הבקשה שלי לויזה להודו אושרה, אתם תקבלו אישור עם סימן מיוחד ובסטטוס יהיה כתוב Granted.
באופן כללי, ניתן להציג את האישור על קבלת הויזה, אך מומלץ ללחוץ על Check Your Visa Status בעמוד הרשמי של ממשלת הודו, להזין את מספר הדרכון שלכם, ואת ה-Application Id. לאחר שיזינו את הפרטים הללו, יפתח בפניכם עמוד דומה למייל ואתם צריכים לגלול אותו מטה. אז, לחצו על Print Status. בשלב זה, ירד למחשב שלכם קובץ PDF שתצטרכו להדפיס. עם הטופס הזה תוכלו לקבל חותמת ויזה בדרכון כאשר תיכנסו להודו וחשוב שהוא יכיל את התמונה שלכם. כמובן שבמידה ותוציאו את הויזה להודו לא תצטרכו לעשות את כל זה ונשלח לכם את הויזה באימייל מוכנה להדפסה.
לא. אתם יכולים להדפיס אותו בצבע או בשחור לבן.
אסור להישאר בהודו מעבר לתוקף הויזה, ואם תשארו במדינה, אתם תקבלו קנס של כמה מאות דולרים.
איך מוציאים ויזת תייר להודו?
אתם צריכים למלא טופס באתר כאן. לאחר מכן, אתם צריכים להדפיס את הטופס ולהגיע איתו לשגרירות הודו או לש.מ אשרות – זכיין של השגרירות. הזכיין של שגרירות הודו בישראל הוא ש.מ. אשרות, ויש לו משרדים בחיפה, ירושלים, ובתל אביב. כדי לעבור את התהליך בשגרירות באופן מלא, הגיעו לש.מ. אשרות ומלאו שם את הטופס בעברית. בחברה יתרגמו את הטופס שלכם תמורת תשלום.
ישנן חברות נוספות, אך כולן עוברות דרך ש.מ. אשרות ולוקחות עמלה נוספת על הטיפול בבקשות
ויזת תייר מאפשרת להישאר בהודו למשך 180 יום ברצף מרגע הכניסה למדינה והיא תקפה לשנה. לאחר שהות של 180 יום בהודו, צריך לצאת ממנה ולהיכנס אליה שוב אם רוצים להמשיך לטייל בה. ישנם מקרים בהם ויזת תייר להודו תקפה לשהות של 90 יום רצופים בלבד, ולכן חשוב לבדוק מה כתוב על הוויזה.
אסור להישאר בהודו מעבר לתוקף הוויזה, ואם תישארו במדינה, אתם תקבלו קנס של כמה מאות דולרים.
תאריך הכניסה להודו צריך להתחלף כדי שתוכלו להיכנס אליה שוב, כך שאם תצאו מהמדינה ליום אחד בלבד, תוכלו לחזור אליה ל-180 יום רצופים נוספים. קחו בחשבון שמעברי הגבול בהודו לא פתוחים באמצע הלילה, כך שתצטרכו לבלות לילה אחד ליד מעבר גבול, ואחריו תוכלו לחזור להודו.
כן בניגוד לויזה אלקטרונית שבה הכניסה הראשונה חייבת להיות בטיסה או הפלגה.
כן, ברוב מדינות המזרח ניתן להוציא ויזת תייר להודו שמוחתמת בדרכון.
בוויזת התייר כתוב כמה פעמים ניתן להיכנס להודו. אם ניצלתם את מספר הכניסות, הוויזה שלכם כבר לא בתוקף. במקרים הללו, תוכלו להוציא ויזת תייר חדשה להודו בלי בעיות. זה נכון גם במקרים בהם מועד סיום התוקף של הוויזה שלכם עומד לפוג. אולם, עליכם לדעת שהתנאי הזה משתנה בין אדם אחד לאחר ובין מדינה למדינה, כך שאם אתם רוצים להוציא ויזת תייר נוספת כשכבר יש לכם אחת, לא בטוח שתוכלו לעשות זאת בלי בעיות.
באופן כללי תוכלו לעשות זאת בלי בעיות, אבל כל מקרה לגופו וישנם מקרים וישנם מדינות בהן תוקף הוויזה החדשה יהיה קצר יותר מהקודמת. לא ניתן לדעת מה יקרה מראש, ולכן רק לאחר שתקבלו אישור לוויזת תייר נוספת תקבלו את התשובה.
ויזת מעבר מוגבלת ל-72 שעות ולכן מומלץ בחום להוציא ויזה אלקטרונית ל-30 יום כדי לוודא שלא יהיו בעיות במקרה של עיכובי טיסות או בעיות אחרות.
יש לך שאלות נוספות של קיבלתן עליהן תשובה? מוזמנים לרשום לנו ונשמח להוסיף את התשובה לשאלתכם.