בשני העשורים האחרונים הודו הפכה ליעד חובה לא רק בקרב צעירים יוצאי צבא, אלא גם אנשים בכל הגילאים שנמשכים למדינה הייחודית הזו. כל מי שטייל בהודו יודע שדרוש לא מעט תכנון כדי למצות את הטיול במדינה עד תומו, ובאמצעות הטיפים הבאים תוכלו לתכנן טיול בלתי נשכח בהודו שילווה אתכם במשך שנים רבות, לפניכם ריכוז של טיפים והמלצות לטיול בהודו:

טיפים והמלצות לטיול בהודו

 

המלצה 1: אל תתעקשו לבקר בכל חלקת אדמה בהודו

הודו היא מדינה גדולה שיש בה אינספור יעדים מומלצים וגם יעדים פחות מתויירים שמושכים את אלו שמחפשים טיול לא שגרתי. למרות שהפיתוי לכסות כמה שיותר שטח הוא גדול, השתדלו לא “להתפרש” יותר מדי כשאתם מבקרים בהודו. כדי למצות את הטיול שלכם עד תומו, בחרו מספר יעדים נבחרים והתמקדו בהם. גם הליכה של מספר דקות ברחובות הודו מהווה חוויה עוצמתית בפני עצמה, כך שמומלץ שתיקחו לעצמכם את הזמן ותטיילו במספר יעדים מצומצם כדי שתוכלו לחוות כמה שיותר ממה שיש להם להציע.

 

המלצה 2: בקרו בכפרים ולא רק בערים הגדולות

בהודו יש מספר ערים גדולות שתיירים מכל רחבי העולם וגם ישראל מבקרים בהם במיליונים מדי שנה. ערים כמו דלהי מומבאי הן יפיפיות, אבל השתדלו גם לצאת מדי פעם מחוץ לערים לטייל בכפרים של הודו. קצב החיים בכפרים ההודיים הוא איטי ורגוע יותר, ותוכלו גם ליהנות מאוויר נקי וצח – מה שלא תמיד ניתן למצוא בערים הגדולות.

 

המלצה 3: רכשו כרטיס סים מתאים למכשיר שלכם

בהודו יש דרכים סבוכות רבות, וזה קל ללכת בה לאיבוד אם אתם לא בטוחים לאן אתם הולכים. כדי למנוע מצבים כאלו ועל מנת שתוכלו לתקשר עם אחרים וגם תוכלו לקרוא מפות, רכשו כרטיס סים שמתאים לסוג המכשיר הסלולרי שלכם. הודות לכך תוכלו להרגיש בטוחים ולהיות עם אינטרנט זמין שבאמצעותו תוכלו לחפש אילו יעדים הם מומלצים יותר, ואילו פחות, איפה מסוכן להסתובב, איפה אתם נמצאים ברגע הנוכחי ועוד. כדי למנוע בעיות, רכשו כרטיס סים בינלאומי ולא כרטיס הודי מקומי שקשה להשיג ברוב המקרים. בהקשר זה מומלץ גם להתקין מראש אפליקציות מומלצות לטיול בחו”ל ובפרט בהודו.

 

המלצה 4: התלבשו בהתאם לתרבות ולא רק בהתאם למזג האוויר

הודו היא מדינה שמרנית יחסית, ולכן ביגוד חושפני לא מתקבל שם בעין יפה וזה עלול אפילו להיות מסוכן. למרות שחם במדינה, חשוב להתלבש עם ביגוד שיכסה את גופכם לא יחשוף יותר מדי. זה חשוב במיוחד בעת הכניסה למקדשים במדינה בהם צריך לכסות את הגוף. כדי לא לסבול מהחום יתר על המידה, לבשו בגדי כותנה ופשתן ארוכים שיאפשרו לעור שלכם לנשום שלא תרגישו בהם את החום הקופח.

 

המלצה 5: אל תתפתו לרכוש חפצי דת יקרים

מחוץ למקדשים בהודו מחכים רוכלים רבים שמחפשים לא רק פרנסה, אלא גם תיירים שיוכלו למכור להם חפצי דת שונים במחירים מופקעים. אותם רוכלים יפעילו עליכם לחץ לרכוש את מה שהם מציעים, אך אם אתם לא רוצים לבצע רכישה כזו, סרבו בנימוס והתרחקו מהמקום. במקרים רבים חפצי דת נמכרים במחירים גבוהים שמעידים על כך שהם לאו דווקא אפופים בהילה מסורתית, אלא שיש רוכלים שרוצים להוציא כמה שיותר כסף מתיירים ומבקרים במקדשים.

 

המלצה 6: היזהרו מכייסים

בהודו יש כייסים רבים ברחובות הערים, ויש לא מעט תיירים שמוצאים את עצמם בלי ארנק ובלי חפצים יקרים לאחר שבילו מספר דקות ברחוב. כדי שזה לא יקרה לכם, אל תשמרו ארנקים וחפצים יקרי ערך בכיס האחורי שלכם. מלבד זאת, מומלץ להסתובב עם פאוץ’ מוסתר הכולל רוכסן כדי שזה לא יהיה פשוט לקחת מכם ארנק ושאר פריטים חשובים. חשוב גם לא לשים תכשיטים רבים כדי לא למשוך תשומת לב לעצמכם, להתלבש בצורה פשוטה שתאפשר לכם להסתובב ברחובות בלי חשש.

 

 

המלצה 7: התרגלו לחלוק את המרחב האישי שלכם

כשאתם מסתובבים בישראל ובמדינות אחרות בעולם, רוב הסיכויים שיהיה לכם לא מעט מרחב אישי שאנשים אחרים לא יהיו בתוכו. לעומת זאת, בהודו המצב שונה לחלוטין; כיום יש במדינת הודו קרוב ל-1.3 מיליארד אנשים המקומות המתוירים הם צפופים מאוד. לכן, כאשר תלכו ברחובות בהודו ותיסעו בתחבורה הציבורית במדינה, תתכוננו למחסור במרחב אישי. אנשים יצטופפו אתכם ולא יחששו להתקרב אליכם, כך שעליכם להתכונן לרעיון ולהיות מוכנים לוותר על המרחב האישי שלכם, לפחות באופן חלקי.

 

המלצה 8: קחו אתכם נייר טואלט נוזל לחיטוי לכל מקום

למרבה הצער, השמועות על הודו נכונות; ישנם מקומות במדינה שהם לא נקיים, בלשון המעטה, כך שחשוב שיהיה אתכם נוזל חיטוי לידיים. כאשר תצאו ממקומות כאלו, חטאו את הידיים וגם את האמות שלכם. בנוסף, קחו אתכם נייר טואלט לכל מקום אליו תלכו מפני שיש מחסור במוצר הזה במקומות ציבוריים ובייחוד בשירותים ציבוריים. למידע נוסף על ציוד מומלץ להודו.

 

התרגלו ל”זמן הודו” שבו דברים לא קורים בזמן

במדינת הודו יש קצב חיים אחר, וזה תקף לא רק לתושבי המדינה, אלא גם בשירותים השונים בה. כאשר תטוסו לטיול בהודו, התאזרו בסבלנות וקחו בחשבון דברים שאתם מצפים להם לא תמיד יקרו בזמן; רכבות ואוטובוסים יתעכבו, תושבי המדינה לא תמיד יפגשו אתכם בשעה שתקבעו, ובאופן כללי, אתם תצטרכו לחכות לא מעט לאנשים ושירותים שונים. ההמתנה לוקחת לא מעט הסתגלות, בייחוד בכל הנוגע לתחבורה הציבורית, כך שאם אתם צריכים להגיע בזמן למקום מסוים, קחו אוטובוס או כלי רכב אחר מוקדם יותר ממה שתכננתם.

 

המלצה 10: היזהרו ממשרדי כרטיסים מזויפים

אחת ההונאות הגדולות בערים הגדולות בהודו היא הקמת דוכנים מזויפים של כרטיסים לתחבורה ציבורית. אם תרכשו את הכרטיסים הללו, לא תוכלו לנסוע בתחבורה הציבורית, או שיבקשו מכם לרדת ממנה בעת הנסיעה. כדי שזה לא יקרה, וודאו שיש לכם אינטרנט זמין בכל עת – באופן הזה תוכלו לבדוק אם משרד הכרטיסים שמציע לכם כרטיסים הוא לגיטימי או שהוא מציע כרטיסים מזויפים.

 

המלצה 11: אל תפגינו חיבה בציבור אם אתם נוסעים עם בן / בת זוגכם

גילויי חיבה בציבור, כמו נשיקות וחיבוקים, הם לא מקובלים בהודו. אם אתם נוסעים לטייל במדינה עם בן או בת זוגכם, הימנעו מלהביע חיבה מופגנת בציבור, ושמרו את החיבוקים והנשיקות למקומות שבהם לא יראו אתכם.

 

המלצה 12: בדקו בקבוקי מים לפני שאתם רוכשים אותם

ישנם מוכרים רבים בהודו שממלאים בקבוקי מים מינרלים ריקים במים מהברז, מה שעלול להוביל ללא מעט בעיות במערכת העיכול. כדי שלא תבזבזו כמה ימים בהחלמה במיטה, חשוב שתבדקו בקבוקי מים לפני שאתם רוכשים אותם. בדקו שיש עם הבקבוק שאתם רוצים לקנות חותם פלסטיק נפתח ברגע שתפקקו את הבקבוק.

 

המלצה 13: רכשו כיסוי ביטוחי רחב

לפני שאתם טסים להודו, רכשו ביטוח נסיעות רחב ככל הניתן. וודאו שהביטוח כולל ביטוח בריאות וביטוח כבודה, וכן ביטוח הטסה במקרים בהם אתם מתכוונים לצאת לטרקים. באופן הזה תוכלו לטוס באופן רגוע ולהיות בטוחים שאתם מכוסים על כל צרה שלא תהיה.

 

המלצה 14: ולא לשכוח את החיסונים

לפני שאתם טסים להודו, חשוב שתתחילו סדרת חיסונים מספר חודשים לפני הטיול. החיסונים כוללים חיסון נגד צהבת, טיפוס הבטן, חצבת, דיפתריה, כלבת, וחיסונים נוספים שחשוב לקבל לפני שעולים על המטוס להודו.

 

המלצה 15: אל תחכו עם הויזה לרגע האחרון

לא מעט אנשים ממתינים עם הויזה, ההמלצה שלנו היא להוציא את הויזה טרם קניית כרטיס טיסה להודו, כך תרגישו בטוחים יותר ותמנעו מחוסר וודאות.

 

עד כאן הטיפים וההמלצות שלנו לטיול מוצלח וחלומי בהודו, יש לכם טיפים נוספים שאתם רוצים שנוסיף רשמו לנו.