את התיירים המבקשים להגיע למקום מעניין מאוד מאוד מהו מזג האוויר באי. להלן נפרט כל מה שחשוב לדעת בנושא מזג אוויר סרי לנקה לפני חודשים ולפי עונות השנה.

מזג אויר בסרי לנקה לפי עונות השנה

סרי לנקה, מדינה שהיא גם אי טרופי מדרום להודו, הינה יעד מושלם לתיירים. המדובר באי, אך אי גדול מאוד. מדינת האי הגדולה הזאת הינה ביתם של כ-20 מיליון תושבים, והיא שוכנת באוקיינוס ההודי.

למרות היופי הטבעי, החופים, ההרים, המקדשים והתרבות המקומית שמהלכת קסם, רק בשנים האחרונות חל פיתוח ממשי של התיירות במדינה. הסיבה לכך הינה מלחמת האזרחים האכזרית שהכתה במקום לאורך לא מעט שנים. אך לאחר שארגון הנמרים הטמיליים הוכה ונכנע, שורר השלום בסרי לנקה (המקום שבעבר נקרא בשם – ציילון).

 

האם יש חודשים שבהם עדיף להגיע לסרי לנקה

הדבר הראשון שכאי לדעת לגבי מזג האוויר בסרי לנקה הוא פשוט ונפלא. לא משנה מתי אתם יכולים לצאת לחופש או כמה זמן אתם מתכוונים לשהות בסרי לנקה, מזג האוויר יאיר לכם פנים בסבירות גבוה מאוד. תמיד ישנו אזור מסוים, לפחות אחד, באי, שבו יהיה נעים במיוחד וכדאי ונוח לטייל.

מזג האוויר נחשב לנוח לאורך השנה כולה ובכל אופן, לאורך מרביתה. יחד עם זאת, כמו בכל מקום אחר בעולם, ניתן להצביע על תקופות שבהן נהירת התיירים הינה בשיא. בדרך כלל, זה חופף את מזג האוויר. כמדינה בעלת מזג אוויר ואקלים טרופי למדי, התקופה שבה מגיעים הכי הרבה תיירים היא בעונה המקבילה אל החורף הישראלי.

אז תשכחו מתקופת הקיץ או החופש הגדול. אם מעניינות אתכם שאלות כמו למה לצפות לגבי קולומבו סרי לנקה מזג אוויר או מה עם מזג אוויר סרי לנקה נגומבו, רשמו לעצמכם קודם כל את הדבר הבא: מחודש דצמבר ועד מרץ או אפריל, אלה הם החודשים שבהם מקובל להגיע.

אך כמובן שזוהי טענה כללית ויש הבדל בין מזג האוויר לא רק בהתאם לעונות השנה והחודשים אלא גם בהתאם לסביבה באי שבה אתם מתכננים לטייל. למשל, שימו לב כי בחלק הצפוני והמזרחי של סרי לנקה בעונת החורף עשויים להכות מונסונים קשים כך שמשם עדיף דווקא להתרחק.

 

מה צריך לדעת לגבי עונת המונסונים בדרום האי

בארץ אנו לא מכירים זאת, אבל באסיה מוכרת היטב עונת המונסונים. יש שונות מסוימת בעניין זה בין חלקים שונים של סרי לנקה ולכן כדאי להרחיב מעט על כך. נתחיל, אם כן, בעניין מזג אוויר בסרי לנקה במאי, דבר אשר מתקשר לענייננו. בחלק הדרום או הדרום מערבי של האי (עם דגש על אזורי החוף) יש שפע של גשמים וסופות החל מחודש מאי. מחודש זה ובמשך כארבעה חמישה חודשים באזור זה ישנם מונסונים והרבה מאוד גשמים טרופיים. לכן אם רוצים להגיע לאזור זה של סרי לנקה, נכון יהיה לשאול מהו צפוי להיות מזג אוויר סרי לנקה בדצמבר. ואכן, מחודש זה ולאורך החודשים שלאחר מכן מזג האוויר באזור זה מתחיל להתבהר מבחינת גשמים וסופות. זו מוגדרת בתור עונת היובש בסביבה זאת.

 

מה צריך לדעת לגבי עונת המונסונים בצפון האי

כעת נעבור ונסקור את מזג האוויר לפי העונות בחלק הצפוני של האי, ובמידה מסוימת הדבר נכון גם לצפון (בדגש על אזורי החוף). המונסונים בחלק הזה שונים. כאן רלוונטי להבין מהו בעצם מזג אוויר סרי לנקה באוקטובר ומהו מזג אוויר סרי לנקה בנובמבר.

החל מאוקטובר למעשה לאורך כארבעה חמישה חודשים מגיעים המונסונים מהצפון. אלה הם החודשים וזוהי העונה שבה יש הרבה גשם, הרבה רוח ואותם מונסונים שמוסיפים הרבה לחות לחיים. אם רוצים להגיע לאזור זה בחודשים יותר מוצלחים, מחודש מאי ובחודשים שלאחר מכן המונסונים כבר לא נמצאים בשטח. כדאי לציין שאין הפרדה חותכת לגמרי בין תקופות המונסונים לבין זו שאחריה. מזג אוויר סרי לנקה בחודש אוקטובר בהחלט יכולה להביא לרחבי האי לא מעט גשמים ולא לא מעט סופות. יחד עם זאת, בתקופה זו יש גם ימים לא מועטים של מזג אוויר יותר נוח.

 

מזג אוויר מצוין בסרי לנקה, אבל עשוי לתעתע

כאשר בודקים מהו מזג אוויר סרי לנקה פברואר או מהו מזג אוויר סרי לנקה בינואר מתגלה תמונה מאוד ברורה. אלה הם חודשים שבהם מזג האוויר נחשב לטוב ביותר למטרות טיול. זה בהחלט נכון גם אם תבדקו את התחזית של מזג אוויר סרי לנקה קאנדי או את תחזית מזג אוויר סרי לנקה ella.

בתקופת החורף הישראלי מזג האוויר בסרי לנקה בדרך כלל טוב עד מצוין. יחד עם זאת, מזג האוויר באי כולו עשוי להיות לפעמים הפכפך. זה לא דבר נדיר במיוחד לגלות באמצע המונסונים גם ימים של שמיים כחולים. גם ההפך יכול לקרות. כלומר לפעמים בעונה היותר יבשה עשויים להופיע עננים, הרבה גשם. יחד עם זאת, כדאי לדעת שבדרך כלל הגשמים אינם יורדים ברציפות לאורך ימים או שעות. יש ממטרים, מטחי גשם חזקים ולאחר מכן הכל נרגע ואפשר בכיף, להמשיך ולטייל.

 

אחוזי הלחות לפני העונות

תיירים המגיעים מישראל, מאזור מישור החוף בעיקר, מכירים היטב את הלחות הגבוהה שיוצרת עומס חום. בזמן הטיול תגלו כי גם בסרי לנקה הלחות, לאורך מרבית השנה גבוהה או גבוהה מאוד.

זה חלק ממזג האוויר הטרופי, לכאורה לא ניתן להימנע מכך, אך זה לא מדויק. אמנם יש לחות, אבל יחד עם זאת, יש הבדלים לפי עונות השנה וגם לפי חלקי האי. למשל, אם בעונת המונסונים הלחות יכולה לנסוק עד ל – 80 או 90 אחוזי לחות, הרי שמחוץ לעונת המונסונים הלחות נעשית מתונה (יחסית, כמובן) ויכולה להגיע ל-50, 60 ולעיתים 70 אחוזי לחות.

באזורים ההרריים הגבוהים של סרי לנקה, אחוזי הלחות הינם בסביבות 60 או 70 אחוזים לאורך מרבית השנה (אבל הטמפרטורה הרבה יותר נוחה). ככלל, בחלק הצפוני הלחות נמוכה יותר לעומת החלק הדרומי.

 

טמפרטורות בסרי לנקה

לא משנה מה חשבתם עד עכשיו על מזג אוויר סרי לנקה בינואר, דצמבר או כל חודש אחר, אנו מקווים שכעת ברור לכם יותר ההבדל שבין חודשי המונוסונים לבין החודשים היבשים. בעונה היבשה, הגשם הרבה יותר נדיר והרבה יותר מקובל להגיע למקום לצרכי פנאי, תיירות ונופש. יחד עם זאת, אי אפשר לדבר על מזג האוויר בלי להתייחס אל הטמפרטורות במדינה.

מבחינת מזג אוויר סרי לנקה בפברואר במרץ, בדצמבר או בכל חודש אחר, כדאי לדעת שכמעט תמיד הטמפרטורה תהיה יחסית גבוהה. הטמפרטורה הממוצעת בחלקים ניכרים מן האי, כמעט בכל החודשים נעה בסביבות ה-25 עד 30 מעלות צלסיוס. מובן, שבאזורים הגבוהים יותר הטמפרטורה הרבה יותר קרירה מזה, עד כדי 10 מעלות פחות מכך ולעיתים יותר. משמעות הדבר ברורה, אם רוצים ליהנות ממזג אוויר יותר קריר (גם אם לח, ללא ספק) באזורים ההרריים של סרי לנקה תמצאו את זה. כמו כן, בקרבת החופים מגיעות מעת לעת בריזות מן הים שמצננות את האוויר בצורה מאוד משמעותית (כך מבחינת עומס החום שמרגישים).

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על מזג האוויר בהודו לפי עונות השנה